Technické vybavenie ambulancie

Technické vybavenie ambulancie

Naše pracovisko disponuje najnovšou inštrumentálnou a výpočtovou technikou s rýchlym pripojením na internet, čo zaručuje efektívne a rýchle vybavenie jednotlivých prípadov.

Neoddeliteľnou súčasťou diagnostického vybavenia ambulancie je spirometer renomovanej firmy JAEGER® – MASTERSCOPE-PC
Funkčné vyšetrenie pľúc je základným vyšetrením pre našich astmatických pacientov. Okrem bežnej kľudovej spirometrie vykonávame bronchodilatačné a bronchokonstrikčné – pozáťažové testy.

Prístroj na diagnostiku a monitorovanie prieduškovej astmy – NIOX slúži na meranie množstva oxidu dusnatého (NO) vo vydychovanom vzduchu. Patrí k najmodernejším vyšetrovacím metódam, ktorými hodnotíme závažnosť zápalu v dýchacích cestách pri prieduškovej astme.

Technické vybavenie ambulancieTechnické vybavenie ambulancie

Výhody absolvovanie vyšetrenia NIOX:

  • zlepšená diferenciálna diagnostika prieduškovej astmy
  • presnejšia a cielená liečba, liečba šitá na mieru pacienta
  • monitorovanie úspešnosti liečby prieduškovej astmy

Technické vybavenie ambulancie

Ide o vyšetrenie, ktoré by mal pravidelne absolvovať každý astmatik, či pacient s podozrením na prieduškovú astmu. Vyšetrenie NIOX patrí k európskemu štandardu, na Slovensku bohužiaľ toto vyšetrenie zdravotné poisťovne nehradia. Cena vyšetrenia v našej ambulancii odráža cenu prístroja a cenu náplní.
Technické vybavenie ambulancie

V ambulancii je k dispozícii prístroj Rhinolight za účelom unikátnej a vysoko účinnej liečby alergickej nádchy špeciálnym svetlom. Pomocou tejto metódy sa mimoriadne zefektívňuje liečba alergickej nádchy.
Technické vybavenie ambulancie